אודות - יקב לה פורה בלאנש lfbwinery.comlfbwinery.com

יקב לה פורה בלאנש בתרגום מצרפתית לעברית – היער הלבן. הצבע הלבן מסמל ביהדות את האור, הטוב והחסד. חכמינו אומרים שבבית המקדש השלישי עיקר הקרבנות  מנחות מהצומח. מנחה כלולה מסולת, שמן ויין. העיקר זה היין.

Image thumbnail

אודות

יין טוב, מתחיל בשורשים

מנחה כלולה מסולת, שמן ויין. העיקר זה היין.

a

קרקע

 באזור הר חברון נמצאו שרידים ארכיאולוגיים רבים של יקבים עתיקים וכדי יין המצביעים על מקומו המרכזי של ענף היין. בחפירות שנערכו בתל חברון התגלו חרסים של כדי יין עתיקים ועליהם מוטבע סמל מלכות יהודה(700 לפנה”ס)  ובו כתוב – למלך חברון. בסוסיא הקדומה וביער יתיר התגלו יקבים עתיקים בני למעלה מ2000 שנה המעידים על תעשיית היין המפותחת שהייתה באזור.בגובה של כ 900 מ’ , בתפר שבין מדבר יהודה להר הגבוה, שלג בחורף ויובש של מדבר יהודה בקיץ. אדמת וואדי עמוקה, “טרואר” קלסי ליצור יינות גורמה אדומים. הגפנים גדלים בסמוך למטע דובדבנים ויודעי דבר אומרים שטעם וניחוח הדובדבן מורגשים היטב ביין…

a

אקלים

בשל האקלים המיוחד של מדבר יהודה, הכרמים נהנים מקיצים חמים וחורפים מושלגים, כל אלה נותנים לענבים את טעמם המיוחד שמשפיע רבות על היין.
לא רק שקיים שוני בין קיצוני בין חורף וקיץ, אלא אפילו בין יום ולילה, השוני בין הטמפרטורות מגיע לעיתים עד 20 מעלות הפרש.

a

ענבים

גפני יין מזנים איכותיים, קברנה סוביניון, שיראז, פטי וורדו ופינו נואר. הענבים גדלים בשיטת הדלייה מיוחדת,  תוך כדי מתן תשומת לב לטיפול בקרקע, לתאורה, אוורור ותנאי סביבה. בטיפול בכרם משתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה, תוך שמירה על המירקם הביולוגי הטבעי.

a

יקב

ייננים מקצועיים נוהגים ללעוס את גרעין הענב ולקבוע לפיו את מועד הבציר ואיכות היין העתידית.  האיכות טמונה בגרעין, בשורשים. על פי מבחן זה אכן ניתן לומר שהיין מהכרמים של יקב לה פורה לאנש  יונק את טעמו הייחודי משורשיו הקדומים של היין הארץ ישראלי המקורי שהיה ידוע ברחבי העולם העתיק כמשובח שביינות.
אנו שואפים להנגיש את אמנות היין הישראלית השורשית ואת טעמי היין המיוחדים של יקב לה פורה בלאנש במחירים שווים לכל נפש. ישירות מהיקב לצרכן.

a
מנחם לבני מקים את כרמי שדה כלב

1993

בשנת 1993 החל מנחם לבני החלוץ בנטיעת ענבי קברנה סוביניון באזור הר חברון והקים את כרמי שדה כלב על האדמות שהיו בבעלותו.

ברונו דרמון היינן הראשי מצטרף ליקב

2009

ברונו דרמון הצטרף ליקב בשנת 2009 כיינן ראשי במטרה להוציא את היין הטוב ביותר מענבים אלו. עם יותר מ-20 שנות ניסיון ביינניות בינלאומית, היינות המשובחים שהוא יצר קיבלו מספר פרסים ומדליות בארץ ובעולם

יעקב בריס מצטרף ליקב לה פורה בלאנש

2018

יעקב בריס מצטרף לייקב עוד ב-2016, מומחה לשיווק דיגיטל ומסחר מקוון מוביל את האסטרטגיה השיווקית של החברה. מכאן האסטרטגיה כולה משתנה, והם מתחילים לגבש מהלך שונה וחדש שיחזק ויפתח את תרבות היין בישראל. הקמת אתר מקוון שמוכר יין במחיר מהיצרן לצרכן ללא עמלות.

סיום פרויקט גיוס ההמונים בהצלחה!

2020

ב- 30.03.2020 הסתיים פרויקט גיוס ההמונים בהצלחה. גיוסו קרוב ל-150,000 ₪ שקל. בסכום שגויס נבנה אתר רכישות מקוון בו אתם נמצאים עכשיו וכמו כן, עתיד להיפתח מרכז המבקרים שיבנה בסיוע מהסכום שגויס.

a

ראשית הדרך של יקב לה פורה בלאנש

a

באזור הר חברון נמצאו שרידים ארכיאולוגיים רבים של יקבים עתיקים וכדי יין המצביעים על מקומו המרכזי של ענף היין. בחפירות שנערכו בתל חברון התגלו חרסים של כדי יין עתיקים ועליהם מוטבע סמל מלכות יהודה(700 לפנה”ס)  ובו כתוב – למלך חברון. בסוסיא הקדומה וביער יתיר התגלו יקבים עתיקים בני למעלה מ2000 שנה המעידים על תעשיית היין המפותחת שהייתה באזור.משפחת לבני מייצרת יין מכרם יחידני “שדה כלב” משנת 2003

LFB_ParallaxWine
2016

יין הדגל של היקב- “יער הלבנון” בציר 2016

יער לבנון 2016 הופק מהנוזל הראשוני (Free Run – ללא סחיטה) של ענבי קברנה סוביניון (100%), שגדלו בכרם “שדה כלב” השוכן ברום 900 מטר, בין ההר הגבוה ומדבר יהודה, ונבצרו בבציר ידני וסלקטיבי. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקניות ולא עבר תהליכי סינון כלשהם.

יין הדגל של היקב מיטיב לבטא את הפילוסופיה הייננית ואת הטרואר המופלא של כרם “שדה כלב”. צבעו בורדו כהה מאד וכמעט שחור. בעל ארומה שופעת של גרגירי יער שחורים אינטנסיביים ושוקולד מריר בלגי, לצד פלפל ירוק טרי, רוזמרין, סיגליות ופריחת לבנדר. כל לגימה מהיין תחשוף באיטיות עוד מהרבדים החבויים בו.

יין טוב מתחיל באנשי מקצוע מעולים

״בעומק היין מסתתרת נשמה | In depth of the wine hides a soul״

יעקב בריס
מנכ״ל החברה

מומחה לשיווק דיגיטל ומסחר מקוון מוביל את האסטרטגיה השיווקית של החברה. סבו של יעקב חלוץ בייצור יין כשר בצרפת העניק לו את התשוקה ליין ועסקי היין מה שדחף אותו ליזמות באמנות הגפן.

ברונו דרמון
היינן הראשי של היקב ושותף

ברונו דרמון הצטרף ליקב בשנת 2009 כיינן ראשי במטרה להוציא את היין הטוב ביותר מענבים אלו. עם יותר מ-20 שנות ניסיון בייננות בינלאומית, היינות המשובחים שהוא יצר קבלו מספר פרסים ומדליות לאומיות וגם בינלאומיות. ב2018 יחד עם מנחם לבני הוא יזם את היקב החדש לה פורה בלאנש.

דילוג לתוכן